Jdi na obsah Jdi na menu

1. Kolo: Rájec-Šlapanice 0:2

Do prvního mistrovského utkání nastoupil rájecký tým bez zraněného útočníka Macháčka, S příchodem hráčů na hrací plochu se strhla průtrž mračen, která nepřímo ovlivnila začátek utkání. Ve 2. minutě se po chybné rozehrávce na naší levé straně hřiště dostal k míči hostující záložník, jenž křižným pasem hledal útočníka. Bohužel se míč svezl po mokrém trávníku přímo na kopačky soupeře, který se objevil sám před našim brankářem. 0:1. První gól hned v úvodu utkání dodal soupeři klid na kopačky, ale další gólovou příležitost si nevytvořil. To na straně domácích se skóre měnit mohlo minimálně dvakrát. Sám před gólmanem se objevil po krásné individuální akci Haničinec a následně ke konci poločasu po ideálně předloženém míči měl obrovskou příležitost Kučera, který také nedokázal vyzrát na šlapanického brankáře. V průběhu druhé půle se rájecká jedenáctka snažila výsledek obrátit, ale soupeř, který nikam nespěchal a nemusel se tlačit do útoku držel domácí hráče mimo dostřel své brány a naopak v průběhu 50. minuty zvýšil náskok na 0:2 z útoku po naší levé straně. Zdramatizovat utkání mohl znovu Haničinec, ale brankář Šlapanic jeho přízemní střelu vystihl. I když Rájecký tým v posledních minutách vsadil hlavně na útok, skóre se již nezměnilo. Utkání přihlíželo 105 platících diváků. Další utkání hrajeme znovu v neděli na domácím hřišti s ambiciózním týmem Kunštátu.

Rájec- Šlapanice  0:2 (0:1)